martedì 2 novembre 2010

Mos harro

Mos harroKur të ndjesh hapa të shpeshtë
që lëkundin tokën vetë,
mos kujto se hijet vdesin,
do të vi dhe në s'më pret.Se për fjalë dhe për besë
kohë më parë është mbajtur burri,
ja që kohët kanë ndryshuar,
kur qan gruaja, zbutet guri!

                Alma Papamihali

2 commenti :

  1. Ka gjithnjë një grimcë çmendurie në dashuri ashtu siç ka një grimcë logjike në çmenduri

    RispondiElimina
  2. It's too good to be true

    RispondiElimina

Faleminderit per komentin!